ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

چهل سال گفتمان انقلابی

برنامه‌ها و اخبار رسانه‌های داخلی حاکی از آن است که سازمان‌ها و نهادهای دولتی و گروه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ‌هنری مردمی هرکدام به نحوی در حال آماده‌سازی خود به منظور ایفای نقش در بزرگداشت چهل سالگی جریان عظیمی هستند که بزرگ‌مرد انقلاب اسلامی در قرن حاضر پایه‌گذار آن بود.

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب، ستادهای برنامه‌ریزی این جشن بزرگ نباید فقط به اسم و به بزرگداشت ظاهری از این رویداد عظیم که ثمره جانفشانی و از خود‌گذشتگی تک‌تک مردم ایران و جوانان عزیز آن‌ها بوده و هست اکتفا کنند. کشور در این چهار دهه شاهد حماسه‌ها، فعالیت‌ها، پیشرفت‌ها، رویش‌ها و اتفاقاتی بوده که همه در نوع خود جای بررسی و تحلیل دارند. از پیشرفت‌های علمی و صنعتی و موشکی و هسته‌ای تا ظهور دانشمندانی که دشمن در پی ترور و به شهادت رساندن آن‌هاست تا پرورش شخصیت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و جوانانی که با ایثار عمر و جوانی خود باعث شدند تا صنایع کشور به‌خصوص صنعت موشکی ما در دنیا مطرح شده و حرفی برای گفتن داشته باشد. هم‌چنین ظهور جوانانی که با حضور در میدان‌های جنگ با داعش امنیت را برای داخل کشور به ارمغان آوردند. 40 سال گفتمان و تدبیر و هدایت الهی امام و رهبری در عرصه‌های مختلف توانست ملتی را که عزت و استقلالی از خود نداشت تا به این‌جا استوار و ثابت‌قدم نگه‌دارد.

دشمنان ما برای انقلاب اسلامی تابستانی داغ و زمستانی سرد پیش‌بینی کرده بودند، اما این غافلان و نادانان که امروز درگیر نتایج اعمال سخیف خود هستند را چه خبر از این که ملت‌ها با آگاهی و شناخت از انقلاب اسلامی به پا خواسته‌اند. به‌گونه‌ای که سخنگوی جلیقه‌زردها در فرانسه در جلوی رسانه‌ها به سخن آمده که حرکت‌شان الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است. ما نباید از تاثیر انقلاب غافل بمانیم. باید این تاریخ و حماسه سینه به سینه منتقل شده و در حافظه‌ها ثبت شود تا هر ایرانی و هر مسلمان بلکه هر آزاده‌ای بداند ظلم پایدار نیست.

از افتخارات دیگر این انقلاب می‌توان به نهم دی‌ 88 «روز بصیرت» اشاره کرد. روزی که ملت ایران بار دیگر با تحرکی مردمی در مقابل فتنه‌ای شوم، تمام‌قد پشت ولایت و نظام ایستادند و با حرکت عظیم خود پوزه دشمن را به خاک مالیدند. امروز بعد از گذشت چندین سال از آن ماجرا، کسانی که به دنبال حمایت از سران فتنه بودند باید به عمق داستان و دست‌های پنهان در پشت آن پی برده باشند. مدعیان دیروز چرا امروز برای شفافیت افکار عمومی و لجام زدن بر دهان دشمن، از خواهش‌های نفسانی خود نمی‌گذرند و برای رفع آثار اعمال و رفتار خود پیشقدم نمی‌شوند و در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی از کرده خود ابراز برائت نمی‌کنند؟

 

نویسنده: علی حسین‌پور

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد