ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

آتش‌بازی‌های جدید در شام

اظهارات اخیر ژنرال گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در مورد تصمیم قطعی ارتش این رژیم برای حمله گسترده به لبنان را باید یک نمونه جدید و کم‌نظیر از تهدیدهای فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل علیه حزب‌الله به حساب آورد.

آیزنکوت کسی است که در میان فرماندهان اسرائیلی به دقت و اظهار نظرهای سنجیده‌تر از بسیاری دیگر از فرماندهان ارتش این رژیم شهرت دارد. وی 12 سال قبل، هنگام آغاز جنگ 33 روزه، پیش‌بینی کرده بود که این جنگ برای تل‌آویو هزینه زیادی در برخواهد داشت. این پیش‌بینی کاملا به حقیقت مبدل شد. به همین دلیل نباید اظهارات اخیر این فرمانده ارشد ارتش اسرائیل را نادیده گرفت یا به‌راحتی از کنار آن گذشت. وی به شکل کاملا صریح و جدی، سال 2018 را سال جنگ گسترده ارتش اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان نامیده و تاکید کرده است که شخصا فرماندهی ارتش اسرائیل را در این جنگ بر عهده خواهد گرفت. آیزنکوت پا را از این هم فراتر گذاشته و خاطر نشان کرده است که تمام اهداف متعلق به حزب‌الله لبنان را طی چند سال اخیر به دقت مورد بررسی قرار داده تا در صورت وقوع جنگ، آن‌ها را منهدم کند. او مقیاس این تخریب را تمام نقاط متعلق به حزب‌الله در سراسر لبنان، خصوصا منطقه وسیع بین مرزهای جنوبی تا شهر بیروت که معادل نیمی از خاک این کشور است، عنوان کرد.

با وجود این‌ها سپهبد آیزنکوت از یاد نبرده است که حزب‌الله امروز برخلاف حزب‌الله جنگ 33 روزه، توان این را دارد که یک ویرانی بسیار گسترده در سراسر فلسطین اشغالی به پا کند. این توان حتی به نابودی تاسیسات نفتی رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه نیز رسیده است.

به این ترتیب باید گفت جنگ پیش رو، بسیار فراتر از جنگ‌های گذشته خواهد بود. هر دو طرفِ این جنگ، با تمام توانِ در اختیار خود به مقابله با دشمن خواهند پرداخت. این جنگ، جنگ سرنوشت برای هرکدام از دو طرف خواهد شد و صد البته یاری خدا همیشه با انسان‌های مومن و پرهیزکار است.

 

نویسنده: محمدجواد مهدی‌زاده

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد