ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

راهی که می‌رویم

 

از آن روزها به اندازه عمر جوانی‌ام چیزهای خوبی به یاد دارم. خاطراتی که در دفتر ذهنم با انگیزه‌ها و شعارهای مردی نقش بسته و شخصیت و شاکله اعتقاداتم را به رنگی زیبا پوشانده است. روزهای انقلاب در کوچه‌ها و خیابان‌های محل زندگی‌ام پر از صداها، نماد‌ها و حماسه‌ها بود. همراه نسلی انقلابی که با خمینی و آرمان‌هایش پیمانی ابدی داشتند. جوانان آن روز با اعلامیه‌ها، سخنرانی‌ها، نوارهای کاست‌ که به دست‌شان می‌رسید حتی دیوارنوشته‌های آجری شهر که شعار «مرگ بر شاه» را با اسپری‌های مشکی، وارونه بر آن‌ها می‌نوشتند هیچ‌موقع از ذهنم محو و نابود نمی‌شوند. آن روزها شاهِ بی‌اختیار، عروسک خیمه‌شب‌بازی آمریکایی‌ها بود و آن‌قدر برای‌شان ‌ارزش نداشت که وقتی فرار کرد برایش جای خوابی تهیه کنند. اگرچه امروز تفاله‌ای از نسل باقی مانده از شاهِ برعکس و سرنگون شده بخواهد مدعی مردمی‌ شود که برای گرفتاری‌های‌شان به فریاد آمده‌اند.

نسل اول و دوم انقلاب باید حرف بزنند و از ظلم‌ها و فسادهایی که توسط رژیم پهلوی بر مردم رفته بگویند. نسل سوم و چهارم هم باید گذشت و ایثاری را که در دوران دفاع مقدس برای در امان ماندن ناموس و جان مردم دیدند، سینه به سینه بازگو کنند تا نسلی که آینده از آنِ اوست از تمام واقعیت‌ها آگاه شود. باید از نسلی گفت که با دادن صدها هزار شهید و ایثارگر تا آخرین لحظه ایستادگی کرد که ذره‌ای از خاک مملکت به دست اجانب نیفتد. آن دوران خوب، انسان‌هایی تربیت کرد که در هر پیروزی، پرچم ایران اسلامی را در قله‌ای رفیع به اهتزاز درمی‌آوردند. شاید غفلت فردی با آتش زدن پرچمی مقدس که به نام ایران و ایرانی است دل هزاران انسان را به ‌درد آورده باشد، اما دنیای استکبار باید بداند که در آستانه سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی اگر دست به دست منافقین و تفاله‌های رژیم گذشته و هنرمندنماهای بی‌غیرت و دیوانه بدهد نمی‌تواند مردم ایران را از مسیر خود برگرداند. امروز اگر هم در کشور اعتراضی هست اگرچه بحق، مردم و مسئولان باید با همدلی و همدردی خود مسائل را حل کنند و اگر ضدانقلاب آبی به آسیاب دشمن بریزد باید با صراحت و محکم با آن‌ها برخورد شود.

مردم در طول این سال‌ها، در انتخابات یا تظاهرات و راهپیمایی‌ها همیشه پشتیبان انقلاب و رهبری بوده و هستند. آن‌ها در جای خود به صحنه خواهند آمد تا پوزه دشمنان را به خاک بمالند. در برابر، مسئولان نیز حتما باید نسبت به مسائل کشور آگاه باشند و در حل معضلات بکوشند.

نویسنده: علی حسین‌پور

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد