ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

آمریکا از ایران اسلامی چه می‌خواهد؟

دشمنان که در راس آنان استکبار جهانی قرار دارد از ایران اسلامی چه می‌خواهند؟ قرآن آیه 217 سوره بقره این سوال را جواب می‌دهد: «وَ لايَزالُونَ يُقاتِلُونَکُمْ حَتَّي يَرُدُّوکُمْ عَنْ دينِکُمْ إِنِ اسْتَطاعُوا/ دشمنان، پیوسته با شما درستیزند تا اگر بتوانند شما را از دین‌تان برگردانند.» البته نه آن دینی که منبع درآمدی شده برای دنیاطلبان و نه آن دینی که برخی از علمای کشورهای اسلامی برای تامین دنیای خود، به وسیلۀ آن و با وعدۀ بهشت، تروریست تربیت می‌کنند و نه آن دینی که ساده‌اندیشان را با خرافه‌، تحریف دین و روایت‌های ساختگی و مصلحت‌اندیشی‌هایی که خلاف رضای خداست از حقایق اسلام دور می‌کند و نه آن دینی که دشمنان اسلام را خوشحال و دوستان آن را نگران می‌کند و نه آن دینی که علیه دین با استکبار همکاری دارد و نه آن دینی که تقویت‌کننده دشمنان و تضعیف‌کننده مسلمانان است و نه آن دینی که آزادی را خارج از چارچوب ارزش‌های انسانی و اسلامی می‌داند و نه آن دینی که بوسیدن آثار پیامبران و اولیای خدا را شرک می‌داند، اما بوسیدن پرچم کشوری که سردمدارش نماد ظلم و جنایت و سلطه‌گری است را وظیفه می‌شمرد.

 واقعا جای تاسف است که از نام اسلام، این همه سوءاستفاده می‌شود. اسلام بین مسلمانان مظلوم‌ترین است. دینی که تضمین‌کننده عزت، کرامت، سعادتِ دنیا و آخرت انسان است، دین اسلام ناب محمدی(ص) است یعنی آخرین دین خدا و کامل‌ترین آن‌ها که آگاهی، بصیرت، تقوا، عدالت، اخلاق، دفاع از مظلوم و ظلم‌ستیزی را در اولویت قرار داده و دینی که کشتن یک بی‌گناه را به منزله کشتن کل انسان‌ها می‌داند.

چه کسانی مدافع چنین دینی هستند؟ قرآن آیه 39 سوره احزاب پاسخ می‌دهد: «الَّذينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لايَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ وَ کَفي‏ بِاللَّهِ حَسيباً/ همان کسانی که رسالت‌ها و پیام‌های خدا را(به مردم) می‌رسانند و از او می‌ترسند و از احدی جز الله نمی‌ترسند و خدا در حسابرسی کافی است.» مصداق بارزِ عمل به این آیه در زمان ما، رزمندگان ایران اسلامی بودند که تمام قد در برابرِ ابرقدرت‌ها ایستادند و درس ایمان، اراده، مبارزه، شجاعت و جانفشانی در راه اسلام و میهن را به جهانیان و نسل‌های آینده آموختند. ما نباید تجارب گران‌بهای دوران هشت سالۀ جنگ را که خون‌بهای صدها هزار شهید و ایثارگر است از یاد ببریم. از یاد بردن فرهنگ ایثار و شهادت یعنی نادیده گرفتن خون شهدا و تن به ذلت دادن. البته باید توجه داشت یاد شهدا مهم است، اما عمل به پیام شهدا اهم است. اگر امام(ره) تنها به یاد شهدا اکتفا کرده بودند اکنون سلطنت پهلوی هنوز حاکم بود. او به پیام شهدای کربلا عمل کرد. عمل به پیام شهدا یعنی ایجاد عدالت و مبارزه با فساد و ظلم‌. بعد از خاتمه جنگ آن‌قدر که به یاد شهدا بودیم اگر به همان نسبت به پیام شهدا عمل می‌کردیم بسیاری از مشکلات موجود را نداشتیم.

رزمندگان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، با حداقل سلاح و امکانات نظامی و نیروی انسانی توأم با سلاح ایمان، به ابر‌قدرت‌های شرق و غرب که صدام را از هر نظر حمایت و تجهیز می‌کردند یک درس به یاد ماندنی دادند که دنیا هیچ‌گاه از یاد نخواهد برد. اگر در این منطقه بحرانی، مرزهای ما نسبت به دیگر کشورها امن‌تر است به‌خاطر همان درس عبرتی است که ملت خصوصا شهدا، ایثارگران و رزمندگان به دشمنان داده‌اند. البته اقتدار نظامی را هم در حال حاضر نباید از یاد برد. ما از جنگ هشت ساله عبرت‌های  فراوانی گرفته‌ایم. به عنوان نمونه برای این که غافلگیری شهریور 59  برای ملت ما تکرار نشود، رزمندگان ایران اسلامی خارج از مرزها با دشمنان در نبرد هستند. خوشبختانه ملت ما امتیاز برجسته دیگری هم دارد و آن این که در شرایط اضطراری و نیاز، علی‌رغم مشکلات و گرفتاری‌هایی که پیش رو دارد، گوش به فرمان رهبر معظم، علیه دشمنان وارد صحنه نبرد می‌شود.

***

جمهوری اسلامی 38 سال است با عزت و افتخار در دفاع از مظلومان جهان به استکبارستیزی خود ادامه داده و به خواست خدا ادامه خواهد داد، اما چرا آن‌طور که باید و شاید نتوانسته با نوچه‌های استکبار که در داخل کشور با قانون‌شکنی و غارتگری و با مفاسد گوناگون، بذر بدبینی و بی‌اعتمادی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی میان مردم می‌پاشند مبارزه کند؟ آیا این ضعف از وابستگی بعضی از مجریان قانون به دنیا نیست؟ ملت ایران خصوصا پیشکسوتان جهاد و شهادت تا کی باید شاهد این همه فساد اخلاقی، اداری و اقتصادی باشند؟ با این وضع، در قیامت نباید شرمنده شهدا بود؟ جای تاسف است که همه دیدیم نخبگان ایران اسلامی که مورد تایید شورای نگهبان بودند در مناظره‌ها برای کسب جایگاه و متاع فریبنده دنیا به جای این که برنامه‌های مدون، مشخص و قابل اجرا ارایه دهند، تخریب و وعده‌های غیرقابل اجرا را چاشنی صحبت‌های خود ‌کردند. آن‌ها به همه چیز اشاره داشتند جز آرمان‌های امام(ره)، اهداف شهدا و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب. کار به جایی رسیده که انتخاب اصلح برای مردم مشکل شده، به‌طوری که انتخاب بین بد و بدتر مطرح است.

باید یادآوری کرد که با وجود دیدگاه‌های مختلف در کشور، مسئولان نباید رای مردم را به حساب خود بگذارند. اکثر مردم به‌خاطر تعهد به نظام، اطاعت‌پذیری از ولایت فقیه و جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان فرصت‌طلب است که به پای صندوق‌های رای می‌روند.

***

در خاتمه، اگر ما ایثارگران که همرزم شهدا بودیم پیام‌رسان شهدا نباشیم از دیگران چه انتظاری است؟

 

نویسنده: سردار آزاده سیدعلی‌اکبر مصطفوی

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (محمدرضا خورند)

    سلام سردار،بسیار عالی بود بینش و تفسیر حضرتعالی از دشمن همیشگی اسلام و ایران،آمریکا جنایتکار.سایتون مستدام