ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

: اگر من بودم، می‌زدم!

یک جملۀ تاریخی از امام(ره)

در سال‌های پایانی جنگ، خلیج فارس برای ایران بسیار ناامن شده بود. عراق به‌راحتی، کشتی‌ها و سکوهای نفتی ایران را می‌زد. کویت بخشی از سرزمین و عربستان نیز آسمانش را در اختیار صدام قرار داده بودند. فرماندهان عالی‌رتبه‌ سپاه، جریان عبور آزاد و متکبرانه‌ ناوهای جنگی آمریکا و نیز سایر کشتی‌ها و شناورهای تحت حمایت این کشور را به عرض حضرتامام(ره) رساندند. امام(ره) فرمود «اگر من بودم، می‌زدم!»

همین حرف، برای سردار شهید نادر مهدوی و جانشینش سردار شهید بیژن ‌گرد و نیز هم‌رزمان آن‌ها کافی بود تا خود را برای انجام یک عملیات مقابله به مثل و اثبات این موضوع که با همت و رشادت دلیرمردان ایران اسلامی، خلیج فارس چندان هم برای آمریکایی‌ها و نوکران‌شان امن نیست آماده سازند.

اولین کاروان از نفت‌کش‌های کویتی آن هم با پرچم آمریکا و اسکورت کامل نظامی توسط ناوگان جنگی این کشور در تیر 1366 به راه افتاد.در این بین، دولت آمریکا عملیات سنگینی را در ابعاد روانی، تبلیغی، سیاسی، نظامی و اطلاعاتی جهت انجام موفقیت‌آمیز این اقدام انجام داده بود. در این کاروان، نفتکش کویتی «اَلرَخاء» با نام مستعار «بریجتون» حضور داشت و تمام تدابیر امنیتی از سوی نیروهای آمریکایی برای عبور امن آن لحاظ شده بود. این نفتکش، در فاصله‌ 13 مایلی غرب جزیره‌ فارسی بر اثر برخورد با مین‌های کار گذاشته شده توسط سردار شهید مهدوی و یارانش منفجر شد به‌طوری که حفره‌ای به بزرگی 43 متر مربع در بدنه‌ آن ایجاد شد.

 

 َو ما رَمَیْتَ اِذْ رَمَیْتَ وَ لکِنَ اللهَ رَمی

 پس از اقدام‌ شهید مهدوی و هم‌رزمانش در انفجار کشتی بریجتون، به پاس قدردانی از آنان، برنامه‌ دیدار آنان با حضرت امام(ره) تدارک دیده می‌شود. در این دیدار، امام(ره) یکایک این سربازان جان برکف اسلام را مورد تفقد قرار می‌دهد و پیشانی سردار شهید مهدوی را می‌بوسد.

شهید این‌طور روایت می‌کند: پس از اطلاع از این موضوع که حضرت امام(ره) از شنیدن خبر انهدام کشتی کویتی و شکست اولین اقدام آمریکا متبسم شده‌اند، چنان مسرور شدم که همیشه این تبسم را موجب افتخار خود و رزمندگانِ همراه می‌دانم. برای ما رزمندگانِ خلیج فارس، همین تبسم و شادی امام(ره) در ازای همه‌ زحمات شبانه‌روزی کافی است. اگر تا آخر عمر موفق به انجام خدمتی نشویم باز شادیم که حداقل برای یک ‌بار هم که شده موجب رضایت و شادی و تبسم امام عزیزمان شده‌ایم.

 

حمله موشکی؛ یک رخداد مشابه

در پی جنایت تروریستیِ ۱۷خرداد ۹۶تروریست‌های تکفیری در تهران که منجر به شهادت تعدادیاز مردم مظلوم و روزه‌دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی‌گذارد.

حدود 10 روز بعد یعنی در 28 خرداد 96 سپاه پاسداران مقر فرماندهی و مرکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست‌های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست‌های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد. در این عملیات تعدادی موشک میان‌برد زمین به زمین از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کرمانشاه و کردستان، به سمت اهدافی معین شلیک شدند تا هشداری باشد که خشم انقلابی و شعله‌های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملان و مسببان هر عمل تروریستی علیه مردم ایران را در بر خواهد گرفت.

تقدیر امام(ره) از اقدام دلیرانۀ انفجار کشتی بریجتون، بوسه بر پیشانی شهید مهدوی بود. مردم در حال مقایسۀ عملکرد امام و عکس‌العمل کنونی مسئولان نظام نسبت به اتفاق تاریخی شلیک این موشک‌ها هستند. 

نویسنده: ملیحه صادقی

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد