ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

عوامل مهم تهدید کشور را بشناسیم

 

تجارب پس از پیروزی انقلاب اسلامیبیانگر این است که دشمنان و در راس آن آمریکا با همکاری خودفروختگان به‌اصطلاح ایرانی قریب به 40 سال است به یکدیگر وعده و نوید پیروزی و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی را می‌دهند. گو این که از یاد برده و یا غافلند از این که ملت مبارز ایران اسلامی، با توکل به خدا و تحت امر ولایت فقیه در دفاع از اسلام ناب محمدی و میهن اسلامی در هشت سال دفاع مقدس در مقابل ارتش بعث عراق تا دندان مسلح که ابرقدرت‌های شرق و غرب و دیگران در حمایت همه‌جانبه از او سنگ تمام گذاشتند ایستاد. در نهایت، ملت آگاه و ولایتمدار، با دلاوری و از خودگذشتگی و مبارزه جانانه و خستگی‌ناپذیر خود و با تقدیم صدها هزار شهید و ایثارگر آن‌چنان درسی به دشمنان اسلام داد که تاریخ آن را از یاد نخواهد برد. با وجود این، دشمنان باید بدانند چنین ملتی ولو این که در فشار اقتصادی و معیشتی قرار داشته باشد و مسئولان هم به وظیفه خود به‌خوبی عمل نکنند، با تمام مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و با توکل به خدا دستاوردهای معنوی، علمی و... را که با خون دل و در اوج جان‌فشانی به دست آورده، با هیچ قیمتی از دست نخواهد داد. از طرفی هم اجازه نمی‌دهد، عده‌‌ای دست‌نشاندۀ آشوبگر که تعدادی از جوانان فریب‌خورده را همراه خود کرده‌اند، به گمان این که می‌توانند در پناه کسانی که برای مطالبات برحق خود قصد داشتند صدای‌شان را به گوش مسئولان برسانند جای پایی در کشور برای خود و اربابان‌شان باز کنند. زهی خیال باطل! «هیهات منا الذله». شایان ذکر است که مسئولان دلسوز نظام نباید اجازه دهند کارد به استخوان مردم برسد و مردم برای مطالبات برحق خود وارد خیابان شوند تا این که فرصت‌طلبان بخواهند سوءاستفاده کنند.

اما در مورد سردمداران آمریکا، واقعا احمقی و بی‌منطقی حدی دارد. حکومت آمریکا با آن همه ظلم و جنایت‌هایش که علیه بشریت مرتکب شده و می‌شود، چگونه به خود اجازه می‌دهد با چنین سوابق ننگین و درنده‌خویی با گستاخی تمام، شعور جامعه جهانی حتی مردم خود را نادیده بگیرد و دم از حمایت و دلسوزی مردم جهان خصوصا مردم ایران بزند؟ باید دُم‌خروس را باور کرد یا...؟ وانگهی مردم جهان از آمریکا توقع و انتظار حسن‌نیت و دلسوزی ندارند، اما این انتظار را دارند که دست از جنایت و خونریزی بردارد و حداقل به کودکان معصوم یمن رحم کند که یکی پس از دیگری در انظار جهانیان جان خود را از دست می‌دهند. واقعا برای مردم آمریکا باید تاسف خورد که چنین حکومتی بر آن‌ها سیطره دارد. سردمداران آمریکا قبل از این که دل‌شان به حال مردم ایران بسوزد به فکر 50 میلیون مردم خود باشند که در شرایط مصیبت‌بار زیر خط فقر به سر می‌برند.

با تمام این تفاسیر، عوامل مهمی که نظام مقدس جمهوری اسلامی را تهدید می‌کنند تنها دشمنان نیستند. بدتر از دشمنان، گرگ‌هایی هستند که در لباس میش ظاهر شده و از فضای مسموم تظاهر و ریاکاری که بر جامعه حاکم است سوء‌استفاده کرده و با شعارهای به ظاهر طرفدارانه از نظام مقدس و ولایت فقیه و محکوم کردن استکبار، به دنبال اهداف دنیوی خود هستند. این‌ها از سویی شعور جامعه را به سخره می‌گیرند و از سوی دیگر عملا بر پیکر نظام و ولایت فقیه و جامعه‌ اسلامی خنجر می‌زنند؛ کاری که از دست دشمنان ساخته نیست. با کمال تاسف، این شیوۀ ناپسندِ خارج از ارزش‌‌های انسانی و اسلامی، بعد از پایان هشت سال دفاع مقدس با خودخواهی‌ها و منم‌منم‌های بسیاری در جامعه ترویج شد. «تمام فسادهایی که در عالم پیدا می‌شود، از خودخواهی پیدا می‌شود، از حب جاه، از حب قدرت، از حب مال، از امثال این‌هاست. همه‌اش برمی‌گردد به حب نفس. این بت از همه بزرگ‌تر است. صحیفه نور، جلد 19، صفحه 176»

ناگفته نماند مردم صبور، قانع و کم‌توقع ایران اسلامی قدرشناس مسئولان لایق و خدمتگزار بوده و هستند.لَئِن شَكَرْتُمْ لأَزِيدَنَّكُمْ وَ لَئِن كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ(ابراهیم-7)، اما از این موضوع هم غافل نیستند که بیش‌تر همین‌ مسلمان‌نماهای متظاهر و ریاکار، مصلحت‌اندیش و دنیاطلب که قدرت اجرایی و قضایی کشور را در اختیار دارند، با عملکرد نامناسب خود، زمینه‌ غارتگری، فساد اخلاقی، اقتصادی، اداری، رابطه‌بازی، سوءاستفاده از بیت‌المال، قانون‌شکنی و... را فراهم کرده‌اند. مردم از این که قانون‌شکنان  مجازات می‌شوند خوشحالند، اما مهم‌تر از مجازات، پیشگیری است. شخص یا اشخاصی که از فضای به وجود آمده یعنی ضعف اجرای قانون سوءاستفاده می‌کنند و میلیاردها تومان یا دلار را به‌راحتی  به غارت می‌برند، هم قانون را به سخره می‌گیرند و هم مردم را. گو این که ملت ما صدها هزار شهید داده که عده‌ای در اوج رفاه زندگی کنند و بسیاری هم زیر سطح فقر قرار داشته باشند! در واقع این‌گونه قانون‌شکنی‌ها است که آب در آسیاب دشمنان می‌ریزد و آن‌ها را در اهداف پلیدشان  امیدوار و خوشحال می‌سازد.

ضمنا اشخاصی که در انتخابات سراسری با تایید صلاحیت‌شان توسط شورای نگهبان در مسند قدرت قرار می‌گیرند ولی به اسلام و جامعه اسلامی خیانت می‌کنند، اگر در تاییدشان مسامحه صورت گرفته باشد، مطمئنا در آن خیانت، شورای نگهبان هم سهیم خواهد بود. از سوی دیگر، کسانی که برخلاف ارزش‌های انسانی و اسلامی رای به صندوق می‌اندازند نیز در هر آسیبی که بر اسلام، کشور و ملت از جانب کاندیدای مورد نظر  وارد آید سهیم هستند.

حل معضلاتی که گفته شد تنها با سخنرانی، نصیحت و رهنمود حل شدنی نیست بلکه مسئولان بلندپایه که دلسوز نظام مقدس، کشور و ملت هستند باید برای درخواست‌های بحق و قابل اجرای جامعه، اقدام عملی صورت دهند، ان‌شاءالله. به امید آن روز.

در خاتمه اگر ما ایثارگران و خانواده‌های شهدا پیام‌رسان شهدا، آرمان‌های امام(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری نباشیم، از دیگران چه انتظاری است؟

نویسنده: سیدعلی‌اکبر مصطفوی

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد