ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

زبانه‌های مهر 2 (زندگی‌نامه شهدای عملیات ‌شهری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران)

گسترة وسیع و معنای عمیق شهادت، یکی از هزاران ابتکار شریعت مقدس اسلام است. اسلام به پیروانش اجازه می‌دهد تا علاوه بر اصلاح رفتارهای مادی، انگیزه‌ها و رفتارهای معنوی خود را بازپروری کنند، از خلوص و بزرگ‌منشی خویش داستان‌های عاشقانة باورنکردنی بسازند و زندگی‌شان را به افسانه‌های خیال‌انگیزی بدل کنند که در باور هیچ شنونده و خواننده‌ای نگنجد.

.............................................................................................................................................................................................................................................................................

شاید به عقیده خیلی‌ها، تنها کسانی می‌توانند لایق و شایستة شهادت باشند که دور از خانه‌های‌شان و در جنگ‌ها و جبهه‌های سخت مشغول نبردند. دین مبین اسلام اما، پا را بسیار فراتر می‌گذارد و حتی انسانی را که برای کسب روزی حلال از خانه بیرون می‌آید و با ذکر نام پروردگار، کار و کمک به معیشت خانواده را آغاز می‌کند، مجاهد فی‌سبیل‌الله می‌داند. جان اين فرد اگر در این راه به خطر بیفتد، او لایق عنوان زیبای شهید است چرا که در هر لحظه از زندگی‌، مسیر سلوک را در پرتو جذبه‌های زیبای عاشقانه پیموده است.

مردانی که در این کتاب معرفی شده‌اند، از جمله مجاهدانی هستند که بعد از مبارزه با اهریمن نفس، با اهریمن شعله‌ها جنگیده‌اند. «آب» که مهریه حضرت فاطمه زهرا(س) است، تنها سلاح آن‌ها و «اراده محکم و شجاعت‌«، تنها مهمات‌شان بوده است. الحق که عنوان شهادت برازنده این بزرگ‌مردان است. آن‌ها که برای آرامش و امنیت شهرهای دور و نزدیک به جهاد برخاسته‌اند و نجات جان و مال خلق خدا، حاصل مجاهدت‌های بی‌مثال آن‌هاست.

این کتاب به معرفی شهدای عملیات‌های درون‌شهری سازمان آتش‌نشانی تهران؛ ام‌القراي جمهوری اسلامی ایران پرداخته و شرح مختصری از زندگی‌نامه‌ این جوان‌مردان را ارايه كرده است.

 

منبع: موسسه فرهنگی هنری جنات فکه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد