ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

چشم های دودی (مجموعه تصویر آتش نشانان)

بر خود فرض دانستیم که به منظور پاسداشت از یک قرن فعالیت‌های مجدانۀ نیروهای ایثارگر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، قدمی در مسیر معرفی عملکرد و قدردانی از نیروهای مخلص این سازمان برداریم. برای اولین‌‌بار مجموعه‌ای شامل آلبوم عکس، تاریخچه، دو کتاب و سی و چهار قسمت فیلم مستند پیرامون شهدای جنگ و شهدای عملیات درون‌شهری این سازمان و پنج جلد کتاب کودک تهیه شده و به جامعه تقدیم می‌شود.

.............................................................................................................................................................................................................

آلبوم عکس«چشم‌های دودی» نتیجه تلاش مشترک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و موسسه جنات فکه است. پنج هزار عکس، بضاعت مجموعۀ آرشیو سازمان آتش‌نشانی، افراد حقیقی و عکس‌های تولیدی موسسه بود که از میان آن‌ها حدود سیصد عکس با توجه به سطح کیفیت و موضوعات مورد نظر، برگزیده شدند. عکس‌ها شامل تصاویری از مراکز و مراحل تمرین و آموزش، صحنه‌های واقعی حریق و حوادث، لحظه‌های عملیات نجات، تجهیزات و در نهایت شهدای گران‌قدر به عنوان سرمایه‌های جاودان این سازمان هستند. کلیه مراحل جمع‌آوری، اسکن، آماده‌سازی و ویرایش عکس‌ها در موسسه جنات فکه انجام شده است. این آلبوم، ثمره کارِ تعدادی از نیروهای مخلص در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت است.

مشخصه اصلی چیدمان عکس‌ها، به نمایش درآوردن ارتقای سطح کیفی فعالیت‌ها و تجهیزات این سازمان در گذر زمان است که در یک دورۀ صد ساله از 1296 تاکنون و به‌خصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کاملا قابل دریافت است. از نخستین روزها که نام سازمان آتش‌نشانی «اطفاییه» بوده و نیروهایش برای آموزش به خارج از کشور اعزام می‌شدند تا به امروز.

این آلبوم تقدیم می‌شود به شهدای عملیات درون‌شهری و شهدای دفاع مقدس این سازمان و هم‌چنین پیشکشی است به ساحت مردان دلاور سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران که هم‌چنان در سنگر خدمت و ایثار ایستاده‌اند.

امید است که عرضه این وجیزۀ مبارک، قدمی باشد در کشف منابع جدید در ایجاد غنا و ارتقای کیفیت مجموعه‌های این‌چنینی. ان‌شاءالله.

 

انتشارات جنات فکه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد