ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

حاج عمار

در میان حجم انبوه صفحات تولید شده در عرصه پایداری، نوشتن و خواندن از شهدای مدافع حرم رویای شیرینی است که طعمش را همگان نمی‌چشند. روایت لحظات ناب عاشقی این فرزندان امام خامنه‌ای که بی‌چشم‌داشت، دل از خانواده و وطن کندند و برای پاسداری از حرم عقیله بنی‌هاشم راهی خاک سوریه شدند، ناخودآگاه دل را تا پشت گره‌های ضریح بی‌بی زینب(س) می‌کشاند.

شهید محمدحسین محمدخانی فرمانده تیپ سیدالشهدا(ع) یکی از همین عزیزان است. یکی از فداییانی که لذت همراهی با سر و همسر و کودک خردسالش را به‌راحتی با غیرت حفاظت از خط مقاومت معاوضه کرد و مزدش را به بهترین حالت ممکن گرفت. حلب شد سکوی پرواز او و 16 آبان سال 94 شد روز عروجش...

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 403

زبانه‌های مهر 2 (زندگی‌نامه شهدای عملیات ‌شهری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران)

گسترة وسیع و معنای عمیق شهادت، یکی از هزاران ابتکار شریعت مقدس اسلام است. اسلام به پیروانش اجازه می‌دهد تا علاوه بر اصلاح رفتارهای مادی، انگیزه‌ها و رفتارهای معنوی خود را بازپروری کنند، از خلوص و بزرگ‌منشی خویش داستان‌های عاشقانة باورنکردنی بسازند و زندگی‌شان را به افسانه‌های خیال‌انگیزی بدل کنند که در باور هیچ شنونده و خواننده‌ای نگنجد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 504

چشم های دودی (مجموعه تصویر آتش نشانان)

بر خود فرض دانستیم که به منظور پاسداشت از یک قرن فعالیت‌های مجدانۀ نیروهای ایثارگر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، قدمی در مسیر معرفی عملکرد و قدردانی از نیروهای مخلص این سازمان برداریم. برای اولین‌‌بار مجموعه‌ای شامل آلبوم عکس، تاریخچه، دو کتاب و سی و چهار قسمت فیلم مستند پیرامون شهدای جنگ و شهدای عملیات درون‌شهری این سازمان و پنج جلد کتاب کودک تهیه شده و به جامعه تقدیم می‌شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 652

ناهيد و عروسك

داستان زندگی شهدای ما، هرچند قصه نیست، اما به افسانه‌ها می‌ماند. این کتاب نیز قصة زندگی دختری است که با سن کم، افسانه‌وار زندگی کرد.

از آن‌جا که درک تمام و کمال زندگی واقعی این شهید، برای مخاطبان کودک میسر نیست، نویسنده از نمادها کمک گرفته تا شاید بتواند به‌گونه‌ای این داستان را بازسرایی کند.

برای آشنایی شما مربيان و والديني که این کتاب را برای کودکان‌ می‌خوانید و يا در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيد، به معرفی نمادها اقدام می‌شود. به اين امید که در کنار تعریف قصه،‌ در معرفی هرچه بهتر شهید ناهید فاتحی‌کرجو به فرزندان ايران اسلامي موفق باشید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 823

یادم تو را فراموش

در دفتر نشريه فكه نشسته بود. قلم و كاغذ به‌دست گرفته بود و آرام آرام چيزهايي مي نوشت. سراغش رفتم و برگة مجوز چاپ كتابش را روي ميز گذاشتم و گفتم: «بفرما آقا سپهر، اين هم مجوز چاپ شعرهايت.»

خندة معني داري كرد و گفت: «شعرهايم!؟ اين شعرها مال من نيست، اين ها حواله‌اي از طرف شهداست كه از زبان من بيرون مي آيد.»

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1790

یادداشت های فرمانده

شايد وقتی داشت این‌ها را می‌نوشت اصلاً فکر نمی‌کرد که روزی دست‌خطش در 3 هزار نسخه تکثیر شود و برسد به دست مردمی که حالا دیگر اجازه دارند دفتر خاطرات روزانه‌اش را بخوانند و زير و رو كنند.کتاب را که باز کنی در همان صفحه اول می‌خوانی:

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1787

گاه نگاه (مجموعه تصاویر )

جلد سیاهش غم از دست‌دادن مجید را تازه می‌کند. وقتی هم که ورقش می‌زنی از عکس‌های بچگی مجید شروع می‌شود تا عکس‌های شهادتش و در نهایت مي‌رسد به عكس‌هاي مزار او. دلت می‌گیرد وقتی که او را پرنده‌ای تصور می‌کنی که 30 سال پیش از این شهر و دیار پریده است و دلتنگش می‌شوی وقتی که سرزندگی و شادابی‌اش را در قاب مجموعه گاهِ نگاه می‌بینی.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1790

حاج عباس و کمپوت مجتبی

بی‌تردید روایت جبهه رفتن حاج‌عباس حافظی، یکی از پیشکسوتان عرصة تدارکات و پشتیبانی لشکر27 محمد رسول‌الله(ص) سپاه پاسداران را خیلی‌ها شنیده‌اند. خیلی‌ها می‌دانند که چطور شد حاج‌عباس این خواربارفروش تهرانی عصر یکی از روزهای جنگ توی دکانش تحت‌تأثیر رفتار پسرکی به نام مجتبی قرار گرفت و از آن به‌ بعد جز جبهه و خدمت به رزمنده‌ها، تصویر دیگری از زندگی برای خودش ترسیم نکرد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1836

نسیم تقدیر

کتاب نسیم تقدیر روایت خاطرات آزاده سرافراز محمد جواد سالاریان، نوشته سعید عاکف است. این اثر خواندنی در 62 فصل نگاشته، در نهایت با عکس‌هایی از این آزاده مزین گشته است. این کتاب به سفارش موسسه فرهنگی آوینی و اهتمام موسسه فرهنگی هنری جنات فکه به جاپ رسیده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1872

میزبان جبهه ها

کتاب «میزبان جبهه‌ها» مجموعه خاطرات سرداران و فرماندهان تدارکات و پشتیبانی سپاه است که توسط «زهرا عابدی» تنظیم و تألیف شده است. در خاطرات مختلفی که به فراخور شرایط متفاوت جنگ حادث شده و در این اثر آمده، فرآیند بلوغ لجستیک سپاه به خوبی مشهود است.

ساده‌نویسی این خاطرات که منجر به در ذهن ماندن آنها می‌شود، کمک‌ زیادی به درک اصل و محتوای خاطرات کرده است. فرق نمی‌کند از چه سن و صنفی هستی، همین که دلت برای خاطرات این روزهای دوست‌داشتنی بتپد، بی‌تردید صفحه‌صفحة «میزبان جبهه‌ها» لحظه‌های ناب و به یادماندنی را برایت رقم می‌زند؛ چه آنها که از زبان بزرگان تدارکات و پشتیبانی مثل محسن رفیق‌دوست و محمود احمدپور روایت شده و چه آنها که از قول زنان ایثارگر و مدافع این مرز و بوم هستند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1828