ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

بعد از عشق

«بعد از عشق» حکایت جانگداز جاماندن دل‌شدگانی است که سال‌ها چشم دوانده‌اند در پی یاد‌هایی از شهید سرافراز اسلام؛ شهید سردار سرلشکر پاسدار دکتر مجید بقایی.

مجید، بهبهانی بود و به هنگام شهادت، 23 ساله. با این سن کم چه رده‌هایی را پشت‌سر گذاشته بود؛ به قول همرزمش مرتضی قربانی از ردة کِلاش تا ردة فرماندهی قرارگاه کربلا. دوست بودند و رفیق با حسن باقری، آن‌قدر که با هم رفتند؛ در نهم بهمن 61، درست یک هفته قبل از عملیات والفجر مقدماتی وقتی که برای تکمیل شناسایی رفته بودند آن جلوها، نزدیک عراقی‌ها. آن‌قدر نزدیک که حتماً وقتی از داخل سنگر شناسایی ارتش سرک می‌کشیدند، عراقی‌ها دیدن‌شان و با یک خمپاره آن‌ها را به آرزوی‌شان یعنی شهادت رساندند. مجید عاشق امام بود؛ آن‌قدر که وقتی همة فرماندهان برای دیدار امام از جبهه به تهران آمدند، او نیامد! دلش می‌خواست با فرماندهیِ خوب و کامل در عملیات والفجر مقدماتی او را خوشحال کند.

ویژه‌نامه «بعد از عشق» مجید را می‌کاود؛ از آغاز تا انتها و از زبان برادر، دوستان، آشنایان و همرزمانش او را معرفی می‌کند. در این ویژه‌نامه می‌خوانید که مجید دانشجوی سال آخر پزشکی بود، مجید فوتبالیست خوبی بود، مجید اسوة تقوا بود،‌ شاید اگر مجید می‌ماند جنگ طور دیگری تمام می‌شد و جای خالی‌اش را کسی پر نکرد. دوستانش می‌گویند که او خلاصة‌ خوبی‌ها بود. با مطالعة این ویژه‌نامه شاید بتوان شخصيت مجید را تاحدی رمزگشایی کرد.

این ویژه‌نامه که مصاحبه‌هاي حميد حكيم‌الهي با دوستان و همرزمان شهيد بقايي است با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و مؤسسه فرهنگی هنری جنات فکه به چاپ رسیده و در اولین کنگره شهید مجید بقایی در هشتم بهمن 91 درست در سالگرد شهادت او به حاضران عرضه شد. این ویژه‌نامه در 152 صفحه تدوین شده و به قیمت 7000 تومان به فروش می‌رسد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد