ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

درباره ما

مؤسسه فرهنگی هنری جنات فکه در سال 1377 در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که مسائل پیرامون نهضت جهانی اسلام، انقلاب اسلامی وهشت سال دفاع مقدس اصلی‌ترین دغدغهاش به حساب میآمد.

بافت مؤسسه متشکل از دو نسل بود. نسل اول نسلی بود که یادگاریهای روزهای نبرد را همراه خود داشت. خانواده‌های شهدا، رزمندگان، آزادگان و جانبازان عزیز، درحقیقت میزبانان اصلی مؤسسه بودند.

نسل بعدی هم که آن روزها نسل سوم بودند و بعدها نسل چهارم انقلاب اسلامی را شامل میشدند، عدهای بودند که دست روزگار دعوتنامه شهدا را به دستشان رسانده بود و برحسب شنیدههاو خواندههایشان بیتاب دانستن بیشتر در این زمینه بودند.

جنگی در کار نبود. فکه و شلمچه و طلائیهای هم نبود تا کم سن و سالترها مثل پدران و برادران‌شان درآنجا صورت بر خاک گذارند و آرام گیرند. حرف‌ها و روایت‌های آن روزها و شبهای مقدس و فراموش نشدنی چنان غوغایی در دلهایشان پدید آورده بود که با هیچ چیزعطششان فروکش نمیکرد. هیچ چیز جز شنیدن دوباره حکایت آن سالهای عاشقی.

شرایط فرهنگی آن دوره و تغییر و تحولات فکری به وجودآمده میان اقشار مختلف مردم، به ویژه نوجوانان و جوانان پرسشگر، به این فکر واداشتمان که نکند ادامه سکوت سبب ایجاد سوءتفاهمهای فکری و از دست دادن فرصتهای بکری شود که میتواند هر دقیقهاش نقش مهمی در زندگی و آینده این نسل داشته باشد. این شد که تصمیم گرفتیم از میان هیاهوهای حزبی و جناحی، قدی علم کنیم و روایتگر جریاناتی شویم که روزگاری نه چندان دور، روز و شب همهمان از وجودشان اشباع شده بود.

وقتی جوانه این فکر در دلهایمان زده‌شد، تصورش را هم نمیکردیم که طیف وسیعی از مخاطبان22، آماده همراهیمان باشد. انتشار ماهنامه فکه، اولین حرکت فرهنگی مؤسسه بود. فکه زمانی روی پیشخوان مطبوعات رفت که جز یکی، دو نشریه که دوام چندانی  هم پیدا نکردند، شخص یا مرجعی به طور خاص و رسمی داعیه اشاعه و نشر فرهنگ غنی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را نداشت. فرهنگی که باید نسل به نسل و سینه به سینه برای حفظ هویت اسلامی و شیعی که ثمره زحمات پیر فرزانهمان امام(ره) و یاران باوفایش بود، نگهداری و انتقال داده میشد.

حواشی و خاطرات مربوط به چاپ شمارگان مختلف نشریه در جای مناسب خودش خدمتتان ارائه خواهد شد. مشکلات و راهحلهایی که در ابتدای راه، گاه کاممان را تلخ و گاه به آیندهای روشن امیدوارمان میکرد، هر کدام داستانی شنیدنی دارد.

اهداف مؤسسه، طبق موارد یاد شده در اساسنامهاش، ثبت آثار مربوط به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نشر آن به منظور هرچه بیشتر آشنا ساختن اشخاص علاقمند، به خصوص نسل سوم و چهارم انقلاب با این مفاهیم ارزشی است.

در راستای این اهداف، اقدام به نیازسنجیهای متفاوت در سطوح گستردهتر کردیم و توانستیم در حیطههای گوناگون با سلائق و علاقهمندیهای مختلف مخاطبان آشنایی پیدا کرده، فعالیتهایمان را در ظروفمورد نیاز بریزیم.

خدا را از این حیث شاکریم که به برکت نفس قدسی حضرت امام خمینی(ره) و در سایه حمایتهای فکری و فرهنگی مقام معظم رهبری و به مدد شهدا، ارتباطات دو سویه قابل اعتمادی میان ما و دوستانمان برقرار شد. ارتباطی که بعدها با حضور پر رنگتر خودشان در جمع ما، جان بیشتری گرفت و سبب پیدایش و شکل گرفتن راهکارهای مناسب برای ادامه مسیرمان شد.

اهم اقدامات صورت گرفته در مؤسسه عبارت‌اند از:

چاپ کتاب، مجله و ویژهنامه، تولید فیلم، مولتی چند رسانه‌ای ( مولتی‌مدیا)، راهاندازی بخش کتابخانه و فروشگاه محصولات فرهنگی مؤسسه و همکاری با سازمانها، نهادها،ارگان‌ها، ادارات دولتی و غیر دولتی و مؤسسات فرهنگی مرتبط با فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی.

اگر عمری ماند و شهدا توفیق خدمت و گامبرداشتن در راه این فرهنگ مقدس را نصیبمان شد، با ارائه برنامههای زیر درآیندهای نه چندان دور در خدمتتان هستیم:

1)چاپ و نشر کتاب با موضوعات مختلف با محوریت مسائل مربوط به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس.

 هدف اصلی از انجام این کار برداشتن قدمی در راه معرفی اشخاص و خاطراتی از آن ایام است به امید اینکه گرد غربت و فراموشی بر لحظات ناب آن روزهای دوستداشتنی ننشیند.

2)راهاندازی سایت تخصصی دفاع مقدس

هم‌زمان با طرح راهاندازی و بهرهبرداری سایت مؤسسه به عنوان سایت تخصصی دفاع مقدس در دستور کار مؤسسه قرار گرفت. هم اکنون کلیه موارد و زمینههای مختلف اطلاعرسانی در سایت مزبوردر مؤسسه گردآوری شده، قابل ارائه است.

3)تولیدات تصویری مؤسسه فرهنگی جنات فکه

در ادامه تولید مجموعه به یادماندنی313 سردار که تا به حال به معرفی سرداران شهیدلشکر 41ثارالله، شهدای هوانیروز و شهدای نیروی زمینی ارتش پرداخته است و با پخش از رسانه ملی(شبکه 2سیما) با استقبال خوب مخطبان روبرو شد، این بار به سراغ فرماندهان و سرداران قم و سایر استان‌ها رفته، با به تصویر کشیدن رشادتها و ایثارگری‌هایشان، سعی در معرفی آنان خواهیم داشت.

4)کتابخانه تخصصی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

 سالها فعالیت در زمینه دفاع مقدس، سبب شده تا مؤسسه از نعمت داشتن کتابخانهای غنی در زمینه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، برخوردار باشد.

تاکنون این کتابخانه و موادش(صوت، فیلم و...) در خدمت دوستان علاقهمندی بوده است که برای نگارش مقالات و مطالب مختلف و انجام تحقیقات، پژوهش و ... با موسسه در ارتباط بودند. اما به یاری خداوند متعال به زودی امکان استفاده از این منبع غنی اطلاعاتی برای عموم داوطلبان مطالعه میسر خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد