ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

حماسه 9 دی (به مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت (9 دی 1388ه.ش))

بازپرداخت خطرات تهدید کننده نظام جمهوری اسلامی ایران

یومنون بالله و یوم الاخر و یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر و یسارعون فی الخیرات و اولئک من الصالحین.

تجارب بیش از 30 سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تحت امر ولایت فقیه به خوبی اثبات کرده است که دشمنان داخلی و خارجی به خواست خداوند نتوانسته، نخواهند توانست به نظام مقدس جمهوری اسلامی آسیب جدی وارد کنند، چرا که اگر می‌توانستند تاکنون نقشه و توطئه‌های خود را عملی کرده بودند، لذا آسیب‌پذیری نظام ما بیشتر از جانب کسانی است که به ظاهر طرفدار اسلام و ولایت فقیه هستند، ولی عملاً در جهت منافع خود و دشمنان گام برمی‌دارند. ملت ما از دشمنان خود انتظار حسن نیت نداشته، نخواهد داشت، ولی آنچه مسلم است، از کسانی که خود را طرفدار و خدمتگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت می‌دانند، توقع خدمت صادقانه دارند.

 

.............................................................................................................................................................................................................................................................

ناگفته نماند پس از پایان جنگ تحمیلی، خدمات و دستاوردهای چشمگیری در عرصه‌های مختلف بالاخص در زمینه علمی به دست آمده است که دوست و دشمن به آن اذعان دارند؛ اما چون این دستاوردها آن‌طور که باید و شاید با معنویات همگام و منطبق پیش نرفته، متأسفانه از نظر روحی، معنوی و معیشتی لطمات سنگینی به تودة مردم وارد شده است پس اینجا این سئوال مطرح می‌شود که اگر بنا باشد علوم پیشرفته ما با ارزش‌های اسلامی که در رأس آن رعایت عدالت اجتماعی قرار دارد، منطبق نباشد، پس فرق ما با آنهایی که محکوم‌شان می‌کنیم چیست؟ آنها هم دستاورد دارند ولی بی‌معنویتند. در حال حاضر اگر بخواهیم به طور واقع‌بینانه و با بصیرت به وضعیت روحی و معنوی جامعه بنگریم خواهیم دید که از آرمان‌های حضرت امام‌خمینی(ره) و شهدا فاصله گرفته‌ایم و برای کم کردن این فاصله نیاز مبرم به همت و کار مضاعف داریم که مقام معظم رهبری هم به کرّات به آن اشاره فرمودند؛ اما قبل از هر چیز باید تلاش شود موانعی که تا به‌حال باعث شده روحیه تلاش در جامعه تضعیف شود و فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل کنونی به خوبی انتقال نیابد، از پیش‌رو برداشته شود. موانع و مشکلاتی که سال‌هاست جامعه به‌خصوص انسان‌های دلسوز و خدمتگزاری که وجودشان را وقف خدمت به اسلام، میهن و ملت نموده‌اند، رنج می‌دهد.

موانع و معضلات کدامند؟

فساد اجتماعی، اقتصادی و اداری، رابطه و پارتی‌بازی، رشوه‌ و اختلاس، مواد مخدر، تورم و گرانی، تظاهر و ریاکاری، تملق و چاپلوسی، افراط و تفریط در ابعاد مختلف و ... . باید دقت داشت که اغلب این مشکلات پس از خاتمه جنگ هشت ساله به‌وجودآمده است و هنوز هم که هنوز است متأسفانه ادامه دارد. به‌عنوان مثال، زمانی که در رسانه‌ها و مناظره‌های تلویزیون صحبت از شفاف‌سازی می‌شود ولی عملاً در ارتباط با غارتگران بیت‌المال و قانون‌شکنان بالاخص در مورد دانه‌درشت‌ها اقدام لازم صورت نمی‌گیرد، چگونه با این وضعیت می‌توان بستر خوش‌بینی را نسبت به مسئولان مربوطه به‌ویژه مجریان قانون در میان مردم می‌توان فراهم کرد؟ ملت ما برای دفاع از ارزش‌های اسلام ناب محمدی(ص) صدها هزار شهید تقدیم کرده، پس چگونه می‌تواند نظاره‌گر آرامش و امنیت قانون‌شکنان و غارتگران بانفوذ باشد؟ مردم مبارز و همیشه در صحنه ایران اسلامی بیش از 30 دهه است که تحت امر ولایت فقیه در دفاع از ارزش‌های اسلامی با حضور خود در میدان‌های نبرد و صحنه‌های سیاسی به بهترین شکل ممکن اعتماد مسئولان را جذب کرده‌اند. حال نوبت مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با رعایت عدالت اجتماعی که گره‌گشای بسیاری از مشکلات جامعه است جواب اعتماد ملت را بدهند. جاه و مقام و متاع فریبنده دنیا با انسان‌ها چه می‌کند، بعضی از خواص و الگوهای جامعه که تا دیروز نه تنها ملت ایران بلکه مردم جهان را نصیحت و ارشاد می‌کردند؛ حال خود نیاز به نصیحت و ارشاد دارند و برخی دیگر نیز که خود را مرید و پیرو راه امام(ره) و مقام رهبری می‌دانستند به خاطر رسیدن به پست‌های مختلف همه چیز را به فراموشی سپردند. کدامیک از این مدعیان مرید ولایت فقیه هستند و به رهنمودهای خداپسندانه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری که به‌کرار می‌فرمودند یکدیگر را تخریب نکنید، عمل کرده‌اند چه بسا که اگر به این امر مهم و سرنوشت‌ساز عمل کرده بودند فاجعه سال 88 رخ نمی‌داد. آنها نه تنها به رهنمودهای رهبری توجه نکردند، بلکه با کارهایشان شعور یک ملت را نادیده گرفتند، چرا که مردم آگاه ایران اسلامی شناخت لازم را از آقایان داشتند و لذا نیازی نبود آن‌هم با شیوه غیراخلاقی به تخریب هم بپردازند و ماهیت یکدیگر را زیر سئوال ببرند. وانگهی آیین اسلام ناب محمدی اجازه به کسی نمی‌دهد که با روش غیراخلاقی بخواهد به اهدافش برسد. ضمناً با رفتارهای اجتماعی و رسانه‌ای‌شان حتی شأنیت شورای نگهبان را که صلاحیت آنها را مورد تأیید قرار داده بود زیر سئوال بردند. جای تأسف اینجاست که مسئولان از یک طرف از آگاهی ملت دم می‌زنند و از سوی دیگر بسیاری از آنها فهم و آگاهی مردم را نادیده می‌گیرند. قانون شکنان خصوصاً دانه‌درشت‌های غارتگر باید بدانند اگر ملت ما در مقابل آنان سکوت کرده، بردباری از خود نشان می‌دهند، دلیل بر ناآگاهی، ترس، ضعف یا تأیید کارهای خلاف آنان نیست. بلکه اولاً به خاطر اطاعت‌پذیری و تبعیت از ولایت فقیه است، دوماً احترام به قانون. چرا که وظیفة مجریان قانون است که تکلیف قانون‌شکنان به‌خصوص قانون‌شکنان پرنفوذ را روشن کنند. سوماً نباید لطمه به وحدت بخورد و دشمنان فرصت‌طلب از آن سوءاستفاده کنند. چهارم اینکه مردم ایران دوست ندارند ذلتی که نصیب ملت افغانستان و عراق شده خدای ناخواسته نصیبشان شود.

با تمام این تفاصیل باید گفت اگر ملت مبارز و سرافراز ایران اسلامی از جانب دشمنان احساس خطر کند، همچون گذشته تمام مشکلات، گرفتاری‌ها و اختلافات را کنار گذاشته، گوش به فرمان رهبر و فرماندهی کل‌قوا، مرزهای ایران اسلامی را به یاری خداوند به گورستان متجاوزین تبدیل خواهند کرد و در ارتباط با مخالفین داخلی خود شاهد بودند که به فرمان رهبری سکوت‌ها شکسته شد و مردم وارد صحنه شدند و آن حماسه بی‌نظیر نه دی 88 را به‌وجود آوردند. طوری که صدای دشمنان داخلی و خارجی را خاموش کرد و مردم جهان را مات و مبهوت ساخت. حماسه نه دی بی‌نظیر بود چرا که وسعت و عمق توطئه‌های دشمنان نیز بی‌نظیر بود. بسترهای شکل‌گیری حماسه نه دی 88، اولاً گستردگی توطئه‌های دشمنان دوماً احساس مسئولیت دینی، ملی، میهنی و ولایت ‌پذیری ملت ایران بود.

عبرت‌ها و درس‌ها از حماسه نه دی و حوادث آن، اولاً عبرت بزرگی بود برای آنانکه دلشان را خوش کرده بودند به رسانه‌های خبری دشمنان ثانیاً درس به یادماندنی برای ملت بالاخص مسئولان مربوطه بود که بیشتر از گذشته به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه شود و دشمنان را کوچک نشماریم و به‌دنبال آسیب‌شناسی جامعه باشیم و دیگر اینکه با گذشت بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی حادثه ناگوار عاشورا و توهین به مقدسات از کجا نشأت گرفته است خود نیز جای تأمل دارد.

راه‌کارهای فراوانی برای حل مشکلات و تقویت وحدت جامعه اسلامی وجود دارد که در اینجا تعدادی از آنها را یادآوری می‌کنیم:

1 ـ اجرای قانون اساسی توسط مجریان قانون، دور از هر گونه تبعیض و بی‌عدالتی. اصل 20 قانون اساسی همه افراد ملت را در مقابل قانون مساوی دانسته است. اما آیا در عمل واقعاً اینگونه است؟ همه می‌دانیم که عده‌‌ای با نفوذ و سوء‌استفاده از مقام و قدرت خود تخلفات فراوانی را به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و مال‌اندوزی مرتکب می‌شوند، ولی کمتر تحت تعقیب قرار می‌گیرند و این در حالی است که افراد عادی با کوچک‌ترین تخلف به مجازات محکوم می‌شوند. البته قانوناً باید هم مجازات شوند اما بدون تبعیض و استثنا. ازسوی دیگر بسیاری از مردم وقتی می‌بینند افراد زیادی بدون زحمت و تلاش از طریق قدرت، رابطه و دور زدن قانون به ثروت‌های هنگفتی می‌رسند، از تلاش و فعالیت سالم دلسرد می‌شوند.

2 ـ نظارت و رسیدگی اصولی، قاطع، عادلانه و مستمر توسط انسان‌های عالم، آگاه و با تجربه و مورد اعتماد زیرنظر مقام معظم رهبری به کلیه امور اجرایی بالاخص به عملکرد مجریان قانون در قوه قضاییه.

3 ـ انتقاد و انتقادپذیری؛ البته انتقاد به حق و سازنده در واقع همان امر به معروف و نهی از منکر است که وظیفه عموم جامعه است. مادامی که انتقاد و انتقادپذیری در جامعه نهادینه نشود، ما با مشکلات متعدد مواجه خواهیم بود.

فواید و ثمرة انتقاد و انتقادپذیری و در حقیقت امر به معروف و نهی از منکر:

1 ـ 3 با انتقاد دِین خود را به اسلام و ملت ادا می‌کنیم.

2 ـ 3 با انتقاد دست قانون‌شکنان و مسلمان نماهای متظاهر وریاکار رو می‌شود.

3 ـ 3 با انتقاد، انگیزه، اهداف و مواضع تحریف‌کنندگان مطالب اسلام، راویان خرافه‌گو، افراط و تفریط‌کنندگان و ... مشخص می‌شود.

4 ـ 3 با انتقاد و انتقادپذیری بهتر می‌توان به نقاط ضعف و اشتباهات پی‌برد.

5 ـ 3 با انتقادپذیری، دهان یاوه‌گویان که یک کلاغ را چهل کلاغ می‌کنند بسته می‌شود.

6 ـ 3 با انتقاد، ساده‌اندیشان از خواب غفلت بیدار می‌شوند.

7 ـ 3 با انتقادپذیری اعتماد جامعه به مسئولان بیشتر می‌شود.

8 ـ 3 با انتقادپذیری بهترین نظرسنجی‌ها و آسیب‌شناسی‌ها انجام می‌گیرد.

9 ـ 3 انتقاد و انتقادپذیری باعث رشد افکار، آگاهی، آرامش روحی و امنیت جامعه می‌شود.

10 ـ 3 انتقادپذیری جامعه را از بی‌تفاوتی به سوی احساس مسئولیت و قانون‌گرایی سوق می‌دهد. به طور کلی انتقاد به حق و سازنده، تحکیم حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در مقابل انتقاد و غیر واقع‌بینانه تخریب‌کننده و فتنه‌انگیز است.

چه کسانی از انتقاد به حق و سازنده نگرانند؟

1 ـ افراد قانون گریز که پایبندی به قانون ندارند.

2 ـ آنان که جایگاه کذایی خود را در معرض خطر می‌بینند، چون خود بهتر می‌دانند که براساس علم و آگاهی، تقوا و شایستگی در جایگاه درستی قرار نگرفته‌اند.

3 ـ انسان‌های خودخواه و متکبر نیز انتقادپذیر نیستند چون در دام شیطان گرفتارند.

4 ـ کسانی که با برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب شده با ظاهر اسلامی و با شعار طرفداری از نظام مقدس و ولایت فقیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی نفوذ کرده، با شیوه‌های گوناگون ولی استادانه از درون علیه نظام مقدس ولایت فقیه توطئه می‌کنند. چه بسا بسیاری از انسان‌های صادق و شایسته و خدمتگزار که توسط این‌گونه مسلمان‌نماها خانه‌نشین شده‌اند.

به عنوان مثال هنگامی که گزینش صلاحیت و معیار به کارگیری افراد بیشتر براساس عملکرد ظاهری شخص باشد فردی می‌شود وزیر ارشاد کشور اسلامی و بعد هم همان وزیر و امثالهم بعد از مدت‌ها توطئه پنهانی در داخل نظام مقدس جمهوری اسلامی، کشور را ترک می‌کنند و با اطلاعات کافی از نظام مقدس و مسئولان دلسوز در خارج از کشور به خیانت‌های خود ادامه می‌دهند.

آخرین سخن دل، خیانتی نسبت به نظام مقدس، میهن، ملت و جایگاه ولایت فقیه، بدتر و کوبنده‌تر از این نیست که برای کسب جایگاه و متاع فریبنده دنیا با نیرنگ و فریبکاری و وعده‌های دروغین از حسن نیت، صداقت، اعتماد و اعتقاد پاک جامعه اسلامی سواستفاده شود و لذا تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی در گرو صداقت مسئولان با مردم است.

قرآن مجید در آیه شریفه 114 از سوره مبارکه آل‌عمران می‌فرماید: آنان که به خدا و روز قیامت ایمان می‌آورند و مردم را به نیکوکاری امر می‌کنند و از بدی‌ها باز می‌دارند و در امر خیر می‌شتابند، آن گروه از شایستگانند.

خداوندا! ما را با قوانین قرآن بیشتر آشنا فرما و در عمل به احکام قرآن یاری نما، ما را حسینی زنده بدار و حسینی بمیران. آمین.

 

نویسنده: آزاده جانباز سیدعلی‌اکبر مصطفوی

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (سعید رازقی)

    سلام.مطلب مفید و جامعی بود.بنظر بنده این مطالبی که اقای مصطفوی در این مقاله به انها اشاره کرده اند از افت ها و اسیب های جدی است که ما با انها روبرو هستیم که اگر فکر اساسی برای برخورد با انها نشود متاسفانه میتواند در اینده چالشهای بزرگی را برای کشور بوجود اورد.زیرا در مواقع خطر و بحران فقط افراد دلسوز و اگاه به میدان دفاع از انقلاب و نظام وارد خواهند شد و انهای که بقول اقای مصطفوی با ظاهر سازی خود را طرفدار و دلسوز نظام معرفی کرده اند به سرعت از میدان دفاع از انقلاب فرار خواهند کرد.و برای همین امر هم بود که رهبر معظم انقلاب در برهه حساسی از زمان فرمودند که بنده انقلابی هستم و این پیام بسیار مهمی بود که بدخواهان بدانند که ایشان اهل شانه خالی کردن و هراس از این و ان نیست و در میدان دفاع از انقلاب باقی خواهند ماند.به هر حال مقاله خوب و مفیدی بود و از سایت شما ممنون که به این مسایل توجه میکنید.