ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

دولتمردان شهید (به مناسبت 8 شهریور سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر)

رجايي از زبان رجايي

من، محمدعلی رجایی در سال 1312 در قزوین در خانواده‌ای مذهبی متولد شدم. پدرم پیشه‌ور بود و در بازار، مغازه خرازی داشت. در چهار سالگی او را از دست دادم و مسئولیت اداره زندگی ما به عهده مادر و برادرم افتاد. برادرم در آن موقع 13 سال داشت. طبق معمول و مثل همه كودكان به دبستان رفتم، درسم را ادامه دادم و موفق به اخذ مدرک ششم ابتدایی شدم. بعد از آن به کار در بازار پرداختم. متناسب با سنم شاگرد بودم. شاگردی را از مغازه دايی‌ام که او هم خرازی داشت شروع کردم. حدود 14 سالگي، قزوین را به قصد تهران ترک كردم. در تهران، ابتدا در بازار آهن‌فروشان به شاگردی مشغول شدم و مدتی را هم به دستفروشی گذراندم. بعد از مدتی دستفروشی، رفتم به تیمچه «حاجب‌الدوله». آن‌جا هم چند جایی شاگردی کردم و مجددا

به دستفروشی رو آوردم که مصادف شد با دوران حکومت رزم‌آرا.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 284

19 سال افتخـار بـودن با شمـا

مقام معظم رهبری: 
امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهـدا کمتـر از شهادت نیست .
 
نوزدهمیـن ســالــگـرد انتشــار مــاهنــامـه فکــه گــرامـی بــاد. 
 
 
نظرات (0) کلیک ها: 340

آنان که از تاریخ عبرت نمی‌گیرند (به مناسبت 12 بهمن)

عوامل مهمی که منجر به سقوط حکومت 2500 ساله سلطنتی در ایران شد که برای حاکمان دیگر کشورها درس عبرت بزرگی است:

1- غافل بودن از یاد خدا و خشم و عذاب او.

2- عبرت نگرفتن از سرنوشت شوم و ذلت‌بار حاکمان ستمگر تاریخ.

3- استمرار در حکومت تحمیلی سلطنتی بدون توجه به رای و نظر ملت.

4- ظلم و بی‌عدالتی توأم با فساد و بی‌بندوباری.

5- وابسته بودن به بیگانه، از سوی دیگر غرق در رفاه و خوشگذرانی بودن، توأم با سفرهای تفریحی داخلی و خارجی بسیار پرهزینه در طول سال، به فرض این که شاه قصد خدمت کردن هم داشت. با مشغولیت‌های آن‌چنانی، فرصت تصمیم‌گیری، نظارت و رسیدگی به امور اجرایی کشور را نداشت. البته ناگفته نماند در حکومت های دیکتاتوری هم برای پیش برد اهدافشان دستاورد های خوبی هم دارند.

ادامه مطلب نظرات (1) کلیک ها: 506

مظلوم در شهادت، مهجور در زمان

به بهانه‌ دیدار با خانواده‌ شهید ترور ربابه اسماعیلی‌علیشاه

«به‌ نام خدا و به‌ نام خلق قهرمان ايران و به‌ نام فرمانده ارتش آزادي‌بخش ملي ايران، با استعانت از آفتاب جاويد خراسان علي‌بن‌موسي‌‌الرضا هشتمين پيشواي عقيدتي شيعيان و هشتمين پيشواي تاريخي و انقلابي كبير مجاهدان... آتش!»

این جملات آشنای مریم رجوی در اطلاعیه‌ ستاد عملیاتی سازمان مجاهدین خلق است. این سازمان پس از عزل بنی‌صدر و از تاریخ 30 خرداد سال 60، عملا وارد فاز مسلحانه در مخالفت با نظام جمهوری اسلامی شد. سازمانی که در روزهای پرالتهاب آن دهه،‌‌ چندین هزار نفر از فرزندانِ اين آب و خاک را ترور کرد. ترورهایی کور که اتفاقا همان خلقی را که با عنوان حمایت از ایشان غائله بر پا کرده بودند، به خاک و خون کشاند. مردم بی‌گناهی که در بازی‌های سیاسی و عقیدتی آن‌ها ورود نکرده بودند و اسلام را انتخاب اول و آخر خود می‌دانستند. مردمی که اکثريت قريب به اتفاق آن‌ها را شهروندان عادي تشکيل مي‌‌دادند. تابستانِ گرم سال 63 نیز با بوی خون و صدای انفجار آمیخته شد. خبر کوتاه بود: بمب‌گذاری در میدان راه آهنِ تهران در اولین روز شهریور...

آن‌چه در ادامه می‌خوانید حاصل گفت‌‌و‌گوی گروه خادمین شهدا-فدک در دیدار با پدر و مادر‌ شهید ربابه اسماعیلی‌علیشاه است. بعد از 33 سال، خاطراتی این‌چنین عاشقانه در فراق فرزند مرور می‌شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 563

خبرنگار شهید ( به مناسبت سالروز شهادت محسن خزایی)

تقدیم به ساحت نورانی خبرنگار شهید محسن خزایی

در را که باز می‌کنم چشمم روی صفحه تلویزیون خشک می‌شود. تو را نشان می‌دهد. ذهنم گیر می‌کند روی یک کلمه خبرنگار شهید و بعد دوباره تو را می‌بینم با نگاه پرشور و لبخند پراز رضایتت که دستانت را در هوا تاب می‌دهی و رجز می‌خوانی.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 685

بریرهای زمانه (عشق ديدار، پاي دل، ديدۀ جان)

زندگی‌نامه

شهید محمدرضا لولاچیان در خانواده‌ای مذهبی در محله خانی‌آباد تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا سال دوم دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک ادامه داد. بعد از آن به حوزه علمیه چیذر رفت و مدتی کوتاه در مدرسه مجتهدی حضور داشت. در سال 63 برای اولین‌بار از طریق بسیج به جبهه رفت. پس از آن چند‌بار دیگر هم مشتاقانه راهی جبهه‌های نبرد شد تا این که در عملیات کربلای5 در شلمچه با اصابت ترکش گلوله به شهادت رسید. متاسفانه اطلاعات دقیق‌تری از زندگی‌نامه شهید در دسترس نیست. تنها اطلاعات به جا مانده از ایشان وصیت‌نامه‌ای عارفانه است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 615

بریرهای زمانه (همیشه برقرار)

زندگی‌نامه 
غلامرضا دوره راهنمایی را در مدرسه شاهچراغی سپری کرد. سال 1355 در هنرستان مشغول به ادامه تحصیل شد. از همان سال‌ها فعالیت‌هایی علیه طاغوت انجام می‌داد و اعتراضاتش را در انشاهایی که می‌نوشت بیان می‌کرد. هم‌چنین، اعلامیه‌ها و نوارهای سخنرانی حضرت امام (ره) را تکثیر و پخش می‌کرد. در تظاهرات و راهپیمایی‌های قبل از انقلاب حضور فعالی داشت. در یکی از سخنرانی‌های مهندس بازرگان قبل از انقلاب در درگیری با پلیس زخمی شد. در برپایی راهپیمایی روز عید فطر همکاری داشت. هم‌چنین قبل از ورود امام(ره)، در تحصن دانشگاه تهران با انتظامات همراه بود.
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 590

بریرهای زمانه (فکر کنید در زمان امـام حسیـن(ع) هستید)

زندگی‌نامه 
 
سیفعلی در سن هفت سالگی به دبستان رفت و پس از آن، دوران راهنمایی را با نمرات عالی سپری کرد. سال اول یا دوم دبیرستان بود که انقلاب عظیمی در وجودش شکل گرفت. با این که به سنی نرسیده بود که به جبهه برود، با دست‌کاری شناسنامه‌ و بدون اطلاع پدر و مادر به یکی از پایگاه‌های شمیران رفت و برای اعزام به جبهه نام‌نویسی کرد. وقتی پدر و مادرش باخبر شدند بلافاصله به محل ثبت‌نام رفتند. سیفعلی را در صف رزمندگان دیدند و مانع رفتنش به جبهه شدند. این کار پدر و مادر باعث شد که سیفعلی چند روزی اعتصاب غذا کند. چند ماهی بعد از این ماجرا با آقای رحمانی یکی از واعظین مسجد محل صحبت کرد و در مدرسه علمیه قائم(عج) چیذر ثبت‌نام کرد و حجره‌ای گرفت.
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 549

بریرهای زمانه (عاشق تو)

زندگی‌ نامه 
 
سیدعباس اصطهباناتی در دهم فروردین 1339 در نجف‌اشرف پا به عرصه گیتی نهاد. تحصیلات ابتدایی را تا کلاس پنجم در عراق تمام کرد. سال 1350 با اخراج ایرانی‌ها از عراق به همراه خانواده‌اش به ایران بازگشت. تحصیلات خود را در تهران ادامه داد و به هنرستان رفت. همگام با تحصیل در برنامه‌های انقلاب شرکت می‌کرد.
ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 600

جنگ‌افزار- ژ3

لگـد های خودکـار

ژ3 (gun g3)

 

تنظیم: حسین علوی

 
نظرات (0) کلیک ها: 595