ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

لیلای زمانه

مصاحبه با مادر شهید مهدی حسینی‌مقدم

در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمدم. پدرم مقید به انجام فرایض دینی بود. دامدار بود و معتقد به امرار معاش از راه حلال. با درس خواندن دخترها مخالف بود. برای همین، من و سه خواهرم برای آموزش قرآن و مسائل شرعی به مکتب می‌رفتیم. در مراسم مذهبی شرکت می‌کردیم. در خانه‌مان مجلس روضه برپا می‌شد. همین اعتقادهای پدرم باعث شده بود تا بازی‌های‌مان هم رنگ و بوی مذهبی به خود بگیرند. با چادرهای‌مان تکیه درست می‌کردیم و برای بچه‌ها روضه می‌خواندیم و نذری می‌پختیم.

فرمانده عاشق

شهید مرتضی عطایی در کلام ابوطاها، از فرماندهان ایرانی تیپ فاطمیون

 

بار اولی نبود که می‌دیدمت، از قبل می‌شناختمت. ولی دیدنت توی حلب، قند توی دلم آب کرد. فقط مانده بود از خوشحالی بال دربیاورم. سخت تو را در آغوش گرفتم و چندبار صورتت را بوسیدم. کم چیزی نبود! تو، ابوعلی! فرمانده‌ای که بچه‌های فاطمیون عاشقت بودند و نامت از سر زبان‌شان نمی‌افتاد، برگشته بودی منطقه و حالا قرار بود سایه‌ات روی سر من و بچه‌های فاطمیون باشد.

معرفی کتاب (شهید مرتضی علایی ملقب به ابوعلی)

ابوعلی کجاست؟

روند مطالعات اخیرم به گونه‌ای بود که بعد از پایان یک کتاب و قبل از انتخاب موضوع کتاب بعدی به صورت اتفاقی کتابی به دستم می‌رسید و با شوق زیاد بدون حساسیت نشان دادن به موضوع آن شروع به خواندنش می‌کردم.یکی از همین کتاب‌ها کتاب «ابوعلی کجاست؟» روایت زندگی شهید مرتضی عطایی با نام جهادی «ابوعلی» است.کتابی که تمام مطالب آن از زبان شهید مرتضی عطایی نقل شده است.

جنگ افـزار (جنگنده بمب‌افکن اف14)

گربه  وحشی در آسمان

جنگنده بمب‌افکن اف14

 

 

 

 

نویسنده: حسین علوی

نظرات (0) کلیک ها: 25

نقشه راه (172)؛ اینفوگرافیک بیانات مقام معظم رهبری

 

 

 

 

 

* زهره علی عسگری

 

 

 

 

نظرات (0) کلیک ها: 36

ادوارد براون = سید جیکاک (به مناسبت 12 شهریور؛ روز مبارزه با استعمار انگلیس )

برای پژوهشگران تاریخ اصلا عجیب نیست، اما شاید برای دیگران خیلی عجیب باشد اگر بدانند فقط در دوره ناصرالدین شاه و پسرش مظفرالدین شاه قاجار بیش از 2000 جاسوس انگلیسی در ایران جولان می‌داده‌اند. آن‌ها در آن روزگار برای تامین اهداف استعماری کشورشان و سلطه اقتصادی و فرهنگی انگلستان بر ایران تلاش وافر می‌کرده‌اند. این جاسوسان در قالب‌های گوناگونی مشغول صدمه زدن به منافع ایران و ایرانی بوده‌اند. گاهی به عنوان خبرنگار(لرد کرزن)، گاهی به عنوان باستان‌شناس و مورخ(کلمنت مارکام)، گاهی به عنوان طبیب و شرق‌شناس(ادوارد براون)، گاهی به عنوان مستشار نظامی(سر پرسی کاکس)، گاهی به عنوان درویشی دروغین(آرمینیوس وامبری)، گاهی به عنوان تاجر و سرمایه‌گذار(ویلیام دارسی) و...

مدافع کوچک هویزه

درباره شهید نوجوان؛ سُهام خیام

هویزه در پنجم بهمن 1347 قدمگاه دختر كوچكي شد كه بعدها مدافع بزرگ اين شهر شد. مثل همة بچه‌ها، هفت‌سالگی رفت مدرسه و دورة ابتدايي را در مدرسه حضرت زینب‌(س) هویزه تمام كرد.

جنگ خلیج فارس در آینه فیلم و کتاب

جنگ نفت‌کشها یادآور حماسه و جانفشانیهای دلیرانه دریانوردان کشورمان از جمله ۱۵۱ شهید و صدها جانباز دریانورد است که یاد و خاطرهشان دستمایه‌ای ارزشمند برای تولید فیلم و نگارش کتاب بوده است. بدون شک این تولیدات فرهنگی در سال‌های بعد از جنگ یکی از ابزارهای اثرگذار برای بیان ناگفته‌های مقاومتِ دست‌های خالی ولی باهمت فرزندان انقلاب در برابر دشمن غدار تا بن دندان مسلح به نمایندگی از چند ده کشور جهان است. در جست‌وجویی که برای گردآوری این آثار داشتیم نکته قابل توجه، تلاش سایر کشورها در ترسیم جنگ خلیج فارس در قالب فیلم و کتاب از نگاه خودشان بود. به‌طور اجمال به برخی از این آثار نگاهی می‌اندازیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 114

اسکیزوفرنی شدید (به مناسبت حمله ددمنشان ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران 1367)

روایت سقوط ایرباس

با ورود جنگ ایران و عراق به هفتمین سال، کار دو کشور به حمله علیه نفتکش‌ها و کشتی‌های ترابری یکدیگر رسید. حادثه پرواز شماره 655 ایران‌ایر یک سال پس از حمله یک جنگنده عراقی به ناوچه موشک‌انداز آمریکایی در 20 اردیبهشت 1366 که به کشته شدن 37 ملوان آمریکایی این ناوچه انجامید، اتفاق افتاد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 113