ورود ثبت نمودن

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

اکانت خودتان را ایجاد کنید

فیلد هایی که دارای علامت ( * ) هستند باید تکمیل شوند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
آدرس پست الکترونیک *
تایید آدرس پست الکترونیک *

رونمایی از كتاب «سرباز كوچك امام»

رونمایی از كتاب «سرباز كوچك امام»

دهم تیرماه 92 از کتاب ارزشمند و فاخر «سرباز کوچک امام» تألیف خانم فاطمه دوست‌کامی با محوریت خاطرات آزاده‌ی گرانقدر آقای مهدی طحانیان رونمایی شد. خمیر مایه‌ی اصلی این کتاب، 250 ساعت مصاحبه با رزمنده‌ی نوجوان سال‌های دفاع مقدس و 100 ساعت مصاحبه‌ی تكمیلی با خانواده، فرمانده و همرزمان او است. این میزان دقت، نشانگر تلاش و جدیت مؤلف برای بیان مطالب در کمال صحت و درستی است.

 

 

 

در این مراسم که با حضور مسئولین مؤسسه پیام آزادگان، جمعی از آزادگان عزیز، نویسندگان و فرهیختگان حوزه‌ی ادبیات پایداری و تعدادی از خبرنگاران در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا در میدان هفت تیر برگزار شد، در ابتدا آقای خوب‌نژاد مدیر مؤسسه‌ی فرهنگی پیام آزادگان در گزارشی اجمالی، از روند چاپ و نشر کتاب با موضوع آزادگان و دفاع مقدس سخن گفت. سپس آقای دکتر حبیب احمدزاده نویسنده‌ی حوزه‌ی دفاع مقدس در سخنانی کوتاه به بررسی نقاط قوت و ضعف کتاب پرداخت. به گفته‌ی ایشان، چند اشکال کوچک با توجه به حجم 900 صفحه‌ای کتاب، نثر روان و شیوا و چینش خوب مطالب در کنار هم، چندان قابل تأمل نیست.

خانم فاطمه دوست‌کامی در جایگاه مؤلف کتاب، سخنران بعدی مراسم بود. ایشان از تلاش‌های چهارساله‌ای گفت که در طی آن، واژه به واژه‌ی کتاب را کنار هم چیده. مؤلف اظهار امیدوار كرد كه کتاب سرباز کوچک امام یک سند مکتوب و معتمد برای نسل‌های بعدی باشد.

سپس سرکار خانم فاطمه آباد؛ عضو شورای اسلامی شهر تهران و یکی از چهار زن آزاده‌ای که در روزهای آغازین جنگ تحمیلی در کسوت یک امدادگر به اسارت دشمن بعثی درآمده، پشت تریبون قرار گرفت. این خانم آزاده از خاطرات مشترکش با اسرای اردوگاه موصل گفت و از مهدی طحانیان 14 ساله. نوجوانی که دشمن روزها بعد از اسارت، او را برای روحیه‌دادن به سربازان خود کوچه به کوچه در خرمشهر اشغال‌شده گرداند تا به سربازان تا بن دندان مسلح خود نشان دهد كه با چه کسانی می‌جنگند.

در انتهای مراسم با حضور دکتر احمدزاده، آزادگان گرانقدر خواجویی و شاه‌پسندی، حجت‌الاسلام حسین‌پور مدیر مسئول مؤسسه فرهنگی و هنری جنات فکه و خانم‌ها رامهرمزی نویسنده‌ی كتاب اسماعیل، اعظم حسینی مؤلف كتاب دا، آباد و دوست کامی از کتاب سرباز کوچک امام رونمایی شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد